Hospodářská usedlost Luby

Hospodářská usedlost Luby

Termín realizace: 2014-2015
Místo: Luby
Projekt na míru klienta
Cena: 55 mil.

Komplexní rekonstrukce a dostavba hospodářské usedlosti v obci Luby pro privátního investora. Rekonstrukce byla započata v dubnu 2014 a dokončena byla v červnu 2016. Rozsah celkové rekonstrukce byl realizován na základě projektové dokumentace pro rekonstrukci a dostavbu celé nemovitosti.

Při této rekonstrukci byly provedeny sanace a revitalizace částí dvou původních zachovaných křídel usedlosti, severozápadní určené pro bydlení ve dvou podlažích a jihovýchodní na stáje pro koně s půdním prostorem. Obě tato křídla byla směrem k původní stodole umístěné na jihozápadní straně usedlosti dostavěna tak, že u obytného křídla vznikl obývací prostor navazující na komerční zázemí ateliéru a kanceláře na úrovni stodoly, na stáje pro koně navazuje dostavba garáží pro osobní automobily v přízemí a jezdecké zázemí v podkroví. Stodola byla kompletně zrekonstruovaná, na úrovni přízemí vznikl samostatný vnitřní bazén s wellness a v podkroví stodoly je využitelné jako další prostor jezdeckého zázemí.

Celá rekonstrukce a dostavba byla realizovaná podle podrobné realizační dokumentace, po celou dobu provádění stavby byly detaily průběžně konzultované s architektem a investorem, jejichž cílem bylo zachovat původní ráz usedlosti a vhodně a nenásilně ho doplnit o modernizující stavebně technické a architektonické prvky. Součástí celé stavby byla také realizace kompletně nového TZB, systému vytápění, větrání, elektroinstalace a také veškeré venkovní povrchové úpravy včetně komunikací, kamenných dlažeb, chodníků a zahradních úprav.


Rodina Comfort Group

V roce 2016 se společnost Comfort space, a.s. spustila novou divizi stavební výroby pod označením COMFORT BUILDINGS

zobrazit více...

Dotace pro bytové domy

Od roku 2016 je znovu aktivní dotace pro zateplování bytových domů. Pro Prahu z programu Nová zelená úsporám, mimo Prahu z programu IROP výzva 37. Zajistíme pro Vás komplexní servis.

zobrazit více...

Dotace rodinné domy

Již od roku 2015 je aktivní dotace pro snižování energetické náročnosti budov rodinných domů s průběžným přijímáním žádostí o dotace do roku 2021. Zařídíme Vám pro dotace přípravu a realizaci.

zobrazit více...

VŠECHNY NOVINKY >>

Máte zájem o naše služby a chcete navrhnout ideální řešení pro Vás?

ZASLAT POPTÁVKU